Przejdź do treści

Kiedy zarezerwować nocleg w Wiśle?

noclegi

Większość osób myśląc o popularnej górskiej miejscowości do której zjeżdżają się turyści myśli o Zakopanem, Białce Tatrzańskiej, czy choćby o Kudowie Zdrój. Zakopane uznawane jest za zimową stolicę kraju, pełną góralskich chatek i oscypków. Białka jest dobra dla wielbicieli białego szaleństwa na stoku, a Kudowa to miejscowość uzdrowiskowa z pijalnią wód zdrojowych.

Nocleg w sezonie narciarskim

noclegiJednak są też inne miejscowości godne uwagi, mniej oblegane, ale równie piękne. Jedną z takich miejscowości jest Wisła. To miasto położone w na Śląsku cieszyńskim, konkretnie w Beskidzie Śląskim. Niedaleko miasta zaczyna swój bieg największa rzeka w Polsce, czyli Wisła, stąd nazwa miasta. Co w niej jest takiego ciekawego? Na pewno to dobre miejsce dla wielbicieli skoków narciarskich. Skocznia w Wiśle Malince jest znana każdemu, co roku odbywają się na niej ważne zawody. Nocleg w Wiśle Malince w sezonie skoków jest trudny do znalezienia. Wtedy wszystkie hotele i ośrodki wypoczynkowe są oblegane przez turystów. Często zawody trwają dwa dni, w związku z tym nocleg trzeba zarezerwować na cały weekend. Kibicowanie polskim skoczkom narciarskim na pewno jest wspaniałą atrakcja dla fanów sportu. Przed skoczniom zawsze gromadzą się tłumy ludzi z flagami i transparentami z wspierającymi skoczków hasłami i życzącymi im dalekich lotów. W Wiśle warto jednak rezerwować nocleg zimą nie tylko w okresie sezonu skoków.

noclegiDziała tutaj wiele wyciągów, stacji i ośrodków narciarskich. Wyciągi krzesełkowe ułatwiają dostanie się na górskie szczyty, a wiele tras zjazdowych sprawia, że można wybrać takie, na których nie będzie tłumu turystów. Zima w Wiśle sprzyja też trenowaniu wspinaczek górskich. Zanim wejdzie się na szczyty alpejskie czy ośmiotysięczniki to warto jest trenować na niższych, nie tak stromych i zdradliwych górach. Noclegi w Wiśle warto zarezerwować też latem i wiosną. Czyste górskie powietrze pozwala na swobodne oddychanie pełną piersią, a piękne krajobrazy stanowią cudne tło do zdjęć. Górskie wspinaczki latem są dobre dla osób, które lubią aktywny wypoczynek, ale nie przepadają za niskimi temperaturami. Latem i wiosną jest przyjemnie ciepło, choć wysoko w górach zawsze jest nieco chłodniej niż na nizinach.

Góry są piękne o każdej porze roku. Zarówno latem, jak i zimą warto się tam wybrać. Latem podziwia się piękne krajobrazy i unikatową roślinność, zimą szusuje na nartach lub snowboardzie. Również warto szczególnie przyjechać do Wisły wtedy kiedy odbywają się tam zawody w skokach narciarskich i razem z innymi fanami kibicować polskim skoczkom.