Przejdź do treści

Czym charakteryzuje się trzystopniowy kurs płetwonurka?

kurs nurkowania dla początkujących

Nurkowanie może okazać się dla wielu osób wyjątkowo fascynującym zajęciem. Dzięki niemu można zobaczyć z bliska, co kryje się w wodach całego świata. Należy jednak pamiętać, że konieczne do samodzielnego nurkowania na duże głębokości jest posiadanie specjalnych kursów, które można podzielić na trzy etapy, z czego każdy charakteryzuje się innymi cechami. 

Charakterystyka trójstopniowego kursu płetwonurka

trzystopniowy kurs płetwonurka z PoznaniaPo każdym z wcześniej wspomnianych kursów uzyskuje się specjalny certyfikat, który jak się okazuje, będzie obowiązywać dożywotnio. W związku z tym, jeżeli kogoś interesuje nurkowanie, kurs może okazać się wyjątkowo opłacalną opcją. Dodatkowo uzyskuje się także wpis do tak zwanej książki nurka oraz rejestru nurkowań. Podstawą okazuje się uzyskanie certyfikatu P1. Kurs ten zapewni przyszłemu płetwonurkowi gruntowną wiedzę, duże umiejętności, szerokie spojrzenie na całe środowisko wodne, a także pełną samodzielność. Dzięki niemu można samodzielnie planować oraz wykonywać zanurzenia jako partner do nurkowania. Należy pamiętać jednak, że dotyczy to tylko do 20 metrów głębokości. Kolejnym etapem jest kurs, którego finałem będzie uzyskanie certyfikatu P2.

kurs nurkowania dla początkującychJest w szczególności polecany osobom chcącym zapewnić pomoc wszelkim nurkom w potrzebie zarówno na powierzchni, jak i pod wodą. Kurs ten pozwala na wykonywanie bezpiecznych zanurzeń na głębokość do 40 metrów, a także na udzielanie pomocy innym nurkom na całym świecie w razie awarii sprzętu albo problemów zdrowotnych. Ostatnim etapem dla najbardziej ambitnych osób jest udział w kursie P3. Jest to najwyższy stopień oraz jednocześnie krok w stronę swego rodzaju „ścieżki zawodowej”. Świadczy o wysokich umiejętnościach, a także unikalnej wiedzy. Dedykowany przede wszystkim dla płetwonurków chcących nauczyć się pracy z ludźmi jak zarządzanie nurkowaniami czy zapewnienie podczas ich przebiegu bezpieczeństwa. Dzięki posiadaniu certyfikatu P3 można nurkować nawet na głębokość 50 metrów. Uprawnienia tego typu może zapewnić na przykład trzystopniowy kurs płetwonurka z Poznania. Prowadzące je osoby są profesjonalistami, a co za tym idzie, przekażą swoją wiedzę w wyjątkowo efektywny sposób.

 By móc zostać profesjonalnym płetwonurkiem należy pamiętać o tym, iż niezbędne okazuje się posiadanie specjalnych certyfikatów. Najbardziej potrzebny jest przede wszystkim kurs P1. Zapewni odpowiednie przygotowanie do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem w świadomy, a co za tym idzie bezpieczny sposób. P2 rozszerza kompetencje płetwonurka, a jak się okazuje P3 pozwala na samodzielną pracę z ludźmi.