Przejdź do treści

Spływy Łupawą dobre dla każdego

spływ kajakowy

Sposobów na spędzanie wolnego czasu na wakacjach jest naprawdę sporo. Każdy lubi co innego, jeden będzie wolał leżeć cały dzień na kocu i się wygrzewać w słońcu, a dla drugiego będzie to strata czasu i zdecydowanie będzie wolał mieć więcej ruchu. Jest wiele osób, które uprawiając sport, relaksują się najbardziej.

Spływ kajakowy na spędzenie wolnego czasu

spływ kajakowyCoraz modniejsze stają się spływy kajakowe. Zwolenników tej formy spędzania wolnego czasu z każdym rokiem przybywa i nie ma co się temu dziwić, jest to jeden z najtańszych sposobów, na spędzenie bardzo ciekawie czasu. Kajaki są odpowiednie dla każdego bez względu na wiek, płeć czy to jak często uprawiana jest jakakolwiek aktywność fizyczna. W każdym ośrodku, w którym można kajaki wynająć, są trasy na różnych poziomach, od łatwej i przyjemnej dla nowicjuszy, po ekstremalnie trudną dla osób, które uwielbiają wyzwania. Jeśli chodzi o spływ Łupawą, trzeba się do niego dobrze przygotować. Co znaczy dobrze? Przede wszystkim odpowiedni ubiór, najlepiej jest ubrać strój kąpielowy (oczywiście, jeśli pogoda jest słoneczna), dodatkowo warto zabrać krem, który pozwoli uchronić przed oparzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Niezbędna będzie ochrona głowy – kapelusz, czapka, chusta, nie ma znaczenia, ważne, by czymś ją nakryć.

spływ kajakowyWarto pomyśleć o rękawiczkach na dłonie, nawet takich zwykłych rowerowych. W momencie, gdzie pogoda nie wydaje się słoneczna i istnieje duże prawdopodobieństwo, że może zacząć padać deszcz, należy zabrać ze sobą odzież przeciwdeszczową, a jeśli wypad ma być całodniowy, również ubrania na przebranie. Nie można zapominać o zabezpieczeniu takich przedmiotów jak telefon czy portfel, które przy kontakcie z wodą mogą się uszkodzić. Można zakupić specjalne wodoszczelne worki, które z pewnością uchronią drogocenne przedmioty, jednak beczki z tworzywa sztucznego również się sprawdzą. Jedzenie jest niezbędne. Nie ma co ukrywać, że podczas spływu człowiek traci sporo kalorii, więc z pewnością będzie doskwierał głód. Woda, woda i jeszcze raz woda. Organizm musi być nawadniany, szczególnie wtedy, gdy na niebie słońce parzy bardzo mocno, do tego dochodzi wysiłek fizyczny – bez wody się nie obędzie.

Dobre przygotowanie się to podstawa każdego wyjazdu, dlatego warto wszystko szybciej zaplanować. Spływ kajakowy to co innego niż na przykład wycieczka w góry, do każdego wyjazdu trzeba przygotować się indywidualnie i sprawdzić co będzie niezbędne, a co może jednak okazać się niepotrzebne na wyprawie. Dobrze zapakowany plecak na wyjazd daje gwarancję, że jest się przygotowanym na wszystko, a to sprawia, że człowiek staje się spokojny i może w pełni oddać się realizacji zamierzonych zadań.