Przejdź do treści

Wycieczki szkolne do Kotliny Kłodzkiej

zielone szkoły

Każde dziecko z pewnością czeka z wytęsknieniem na wakacje. Jest to czas wolny od nauki, podczas którego można robić wiele różnych rzeczy, oczywiście rozwijając się przy tym. Jednak równie popularną przerwą od uczęszczania do szkoły są wycieczki. Organizowane są przez nauczycieli i często w pewien sposób uzupełniają wiedzę uczniów.

Zielone szkoły są popularne

 zielone szkołyNajczęściej wybieranym kierunkiem są tereny zielone, ponieważ łączą się one z aktywnością fizyczną. W związku z tym wiele szkół odwiedza raz w roku Kotlinę Kłodzką. Jest to bardzo piękna kraina geograficzna, która położona jest w województwie dolnośląskim. Znajduje się tam dużo atrakcji. Jednak są one od siebie oddalone, dlatego najlepiej jest wybrać się na wycieczkę autokarem szkolnym, który oczywiście będzie przystosowany do jazdy po górach. Ważną kwestią jest także nocleg. Najlepiej jest zdecydować się na ośrodek, który ma dostępne kilkuosobowe pokoje z łazienkami. Należy także pamiętać o wyżywieniu, które oczywiście jest oferowane przez większość miejsc. Dzięki temu nie trzeba martwić się o jedzenie dla dzieci. Większość właścicieli takich placówek udostępnia również sale lekcyjne, w których można przeprowadzać zajęcia, czy też omawiać plan na kolejny dzień. W związku z tym ciekawym miejscem wartym odwiedzenia jest Kotlina Kłodzka – zielone szkoły dla dzieci, które są tam organizowane, cieszą się dużym powodzeniem.

 zielone szkołyOprócz wspomnianych noclegów można zaplanować zwiedzanie pobliskich wsi, w których znajdują się bardzo ciekawe miejsca. Jaskinia Niedźwiedzia zazwyczaj jest obowiązkowym punktem na liście, ponieważ jest bardzo piękna. Wszystko dzięki szacie naciekowej, która zachowała się w bardzo dobrym stanie. W Kudowie Zdrój znajduje się Muzeum Zabawek, które z pewnością będzie bardzo interesujące dla dzieci. Tak samo, jak Muzeum Papiernictwa, czy Wieża Rycerska w Żelaźnie z przełomu czternastego i piętnastego wieku. Oczywiście oprócz zwiedzania, równie popularne są szlaki górskie. Najczęściej wycieczki kierują się na Śnieżnik. Równie piękne widoki można zobaczyć, udając się pieszo na Czarną Górę. Każda z wybranych atrakcji z pewnością zapewni dzieciom niezapomniane wspomnienia. Większość nauczycieli decyduje się także na skorzystanie z pomocy przewodnika. Jest to bardzo mądre rozwiązanie, szczególnie wtedy, kiedy nie zna się terenu.

Dzięki temu nie trzeba martwić się o dzieci, ponieważ trasy zostaną dobrane specjalnie pod ich kondycję i odpowiednio rozłożone w czasie. Zielona szkoła jest dla dzieci bardzo ważna. Oprócz przerwy od szkoły mogą wzmacniać między sobą więzi i przede wszystkim uczyć się nowych rzeczy. Wspomnienia z takich wypraw zostają w ich pamięci na długie lata.