Przejdź do treści

Wakacje dla dzieci, czyli gdzie wysłać pociechy?

hotele dla dzieci

Nadchodzący okres letni wiąże się z napływem krajowych i zagranicznych turystów do najbardziej atrakcyjnych ośrodków w Polsce. 2018 roku odnotowano wprawdzie wzrost turystyki czarterowej o ponad 30%, jednak to wypoczynek w kraju przeżywa w ostatnich latach rozkwit, a ośrodki nadmorskie są jego głównymi beneficjentami.

Hotele z licznymi udogodnieniami

hotele dla dzieciW 2017 roku wakacje w kraju cieszyły się śród rodaków trzykrotnie większą popularnością niż zagraniczne wojaże. Z jednej strony wiąże się to z kryzysem finansowym ostatniej dekady, a z drugiej niepewną sytuacją polityczną regionu śródziemnomorskiego i na Bliskim Wschodzie. Rozwój infrastruktury hotelowo-wypoczynkowej nad Bałtykiem przyczynił się do masowego napływu wczasowiczów krajowych i zagranicznych. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt dynamicznego rozwoju krajowej infrastruktury drogowej oraz znacząca poprawa jakości świadczonych usług przez ośrodki wczasowe. Okres urlopowy nieodłącznie wiąże się z zapewnieniem atrakcji i odpowiednich warunków wypoczynku dla dzieci i tradycyjnie ulubionym kierunkiem urlopu są wczasy nad polskim morzem. Właściciele hoteli dostrzegli wśród dzieci i młodzieży potencjał ekonomiczny związany z rosnącym dobrobytem społeczeństwa oraz rolą dzieci jako konsumentów.

hotele dla dzieciDuże nadmorskie hotele dla dzieci i ośrodki wypoczynkowe oferują aktualnie szeroką gamę udogodnień i atrakcji dla najmłodszych. Pokoje są zmodernizowane tak, aby zagwarantować całkowite bezpieczeństwo dzieci. Większość dużych ośrodków posiada odrębne pokoje zabaw z wieloma atrakcjami uzależnionymi od wieku pociech, a także, w niektórych przypadkach, z dedykowanymi opiekunami. Powszechne są również różne działania animacyjne dla dzieci organizowane na terenie ośrodków nadmorskich, pozwalające rodzicom zostawić pociechy pod czujnym okiem animatorów. Restauracje, place zabaw i niezliczone atrakcje często celowo są organizowane wokół hoteli, napędzając lokalny biznes. Wprawdzie na mniejszą skalę, ale także mniejsze hotele nadmorskie zapewniają różne formy udogodnień i atrakcji dla dzieci. Odrębną kategorię stanowią hotele nastawione wyłącznie na najmłodszego klienta przyjeżdżającego na kolonie, najczęściej organizowane przez szkoły i różne fundacje.

Na okres letni są one przekształcane typowo pod potrzeby dzieci. W ostatnich trzech latach liczba polskich turystów wyniosła średnio ponad 12 milionów. Krajowy nadmorski przemysł turystyczny zareagował szybko i właściwie, tworząc odpowiednią infrastrukturę, pozwalającą dzieciom cieszyć się wakacjami, a rodzicom spokojną głową.