Przejdź do treści

Bory Tucholskie – idealne miejsce na odpoczynek

noclegi w Borach Tucholskich

Decydując się na spokojne wakacje na łonie natury, często poszukujemy miejsc, które oddalone są o setki kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Nawet weekendowy wyjazd staje się więc sporym wydatkiem, który trzeba odpowiednio rozplanować, by maksymalnie wykorzystać czas tam spędzony. Zapominamy jednak, że w najbliższej okolicy często można znaleźć malownicze tereny i ośrodki znajdujące się w środku pięknego lasu, nad rzekami czy jeziorami.

Wypoczynek na terenie Borów Tucholskich

noclegi w Borach TucholskichJest to zdecydowanie lepszy pomysł, niż poszukiwanie noclegów niedaleko dużych turystycznych miast, które zwłaszcza w sezonie są wypełnione po brzegi turystami. Jednym z docenionych miejsc przez osoby poszukujące wypoczynku są Bory Tucholskie. Jest to duży obszar położony nad dwiema rzekami, który obejmuje rezerwat oraz liczne tereny chronione specjalnymi programami. Można tu znaleźć naprawdę oddalone od rzeczywistości miejsca, gdzie cisza i spokój są na porządku dziennym. Noclegi w Borach Tucholskich stanowią przede wszystkim gospodarstwa agroturystyczne oraz pensjonaty niedaleko leśniczówek, które oferują przyjezdnym wiele atrakcji. W cenie pobytu poza noclegiem otrzymuje się również pełne wyżywienie, a także miejsce parkingowe, jeśli zamierza się przyjechać własnym samochodem.

noclegi w Borach TucholskichWarto podkreślić, że panujące tu warunki wprowadzają w klimat wiejskiego życia. Domki letniskowe wykonane z drewna czy ośrodki bogato zdobione elementami zwierzęcymi – to właśnie wyróżnia agroturystykę od wakacji w mieście. Można cieszyć się przestrzenią, odgłosami natury i ciepłym posiłkiem siedząc przy kominku. Ogólnodostępne są również rowery dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, wdychając świeże leśne powietrze, często nawet wynajmowane są jednostki pływające. Bory Tucholskie to nie tylko wypoczynek, ale również możliwość aktywnego uczestniczenia w codziennych obowiązków osób prowadzących takie gospodarstwa. Oporządzanie zwierząt czy jazda konno to tylko nieliczne atrakcje związane z życiem wiejskim, których można doświadczyć, wybierając wakacje w tak ustronnym miejscu. Drewniane domki urządzone w typowy dla życia wiejskiego sposób wprowadza niesamowity klimat podczas wypoczynku. Można cieszyć się spokojem, z dala od hałasów miasta i wiecznego pośpiechu.

W Borach Tucholskich czas płynie zupełnie inaczej, wystarczy kilka dni spędzonych w tak malowniczej okolicy, by odczuć to na własnej skórze. Nie warto przepłacać, by szukać miejsc noclegowych w górach czy nad morzem, gdzie każdego lata zjeżdża się mnóstwo turystów, w gospodarstwach agroturystycznych można lepiej wypocząć i zwiedzić najbliższą okolicę.