Przejdź do treści

Weekend w Kudowie Zdrój

pokoje gościnne

Do Kudowy Zdrój prowadzi malownicza trasa Stu Zakrętów. Położna w samym sercu Kotliny Kłodzkiej niewielka miejscowość co roku przyciąga swoim urokiem grono turystów zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Piękna okolica, ciekawe miejsca oraz kaskadowa rzeźba terenu to raj dla fotografów, a rozbudowana sieć tras rowerowych czy narciarskich to świetny sposób na aktywny wypoczynek o każdej porze roku.

Pokoje o wysokim standardzie

pokoje gościnneZarówno podróżując biznesowo jak i rekreacyjnie warto zadbać o to, aby w trakcie wyjazdu zapewnić sobie dobre miejsce noclegowe w atrakcyjnej lokalizacji. Średnie ceny wynajmu pokoju dla dwóch osób dorosłych w okolicach centrum zaczynają się od około 60,00zł za osobę/ doba. Decydując się na taki wynajem możemy liczyć na metraż o powierzchni od 18m2 z wyposażonym aneksem kuchennym. Niektóre ośrodki oferują także dodatkowe wyposażenie w ramach którego skorzystamy m. in. z pralki, żelazka i deski do prasowania czy suszarki do włosów. Jeżeli interesują nas pokoje gościnne w Kudowie Zdroju w wysokim standardzie równie dobrze możemy zaplanować swój pobyt w ośrodku wypoczynkowym. W ofertach takich miejsc znajdziemy m. in. możliwość skorzystania z fitnessu, basenu, zabiegów SPA oraz odnowy biologicznej. Na atrakcyjność pensjonatów wpływa także dodatkowa opcja związana z wyżywieniem, gdzie do wyboru mamy pakiet podstawowy (HB), czyli wliczone w cenę śniadanie, (BB) w ramach którego hotel oferuje dwa posiłki dziennie oraz wariant all inclusive, gdzie często skorzystać możemy także z bogatej oferty alkoholowej czy koktajli itp.

pokoje gościnneCena takiego pobytu dla dwóch osób dorosłych to od około 260,00zł za dobę pobytu. Jeżeli podróżujemy środkami komunikacji publicznej w ramach usług ośrodka często możemy także liczyć na możliwość wynajęcia samochodu. Koszt takiej usługi zawiera się w granicach około 100,00zł za dobę. Przebywając rekreacyjnie czy służbowo w malowniczej Kudowie Zdrój nie sposób zapomnieć o tym, aby spróbować lokalnych specjałów w pobliskich restauracjach. W kartach znajdziemy rozmaite pyszności od tradycyjnych góralskich pierogów i kwaśnicy po kuchnię czeską, a więc knedlicki z gulaszem czy placek po węgiersku. Kotlina Kłodzka to wspaniałe miejsce pozwalające na aktywny wypoczynek jak i jedno z najpopularniejszych sanatoriów w województwie dolnośląskim.

Ciesząca się uznaniem i sympatią kuracjuszy Kudowa Zdrój pozwala na regenerację sił w otoczeniu górskich krajobrazów jak również w zakresie korzystania z atrakcji dostępnych na terenie uzdrowiska, w tym pijalni wód mineralnych.